ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kaz Görmek

Güzel ahlaklı, iffetli ve insanlar için hayır dileyen kimselere, evin hanımına, Kaz eti, komşu ve yakınlarından bir kadın eliyle rızıklanmaya, Kaz ile konuşmak kadın cihetinden şeref ve yücelik bulmaya, Bir yerden kaz sesleri işitmek, o bölgede meydana ggelecek üzücü gelişmelere delalet eder.

Kaz görmek çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kişiler var demektir. Kaz eti yemek size zararı dokunacak birisiyle ortak hareket edeceğinize yorumlanır.

Kaz görmek çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kişiler var demektir. Kaz eti yemek size zararı dokunacak birisiyle ortak hareket edeceğinize yorumlanır.

Yardım seven, sözünü esirgemeyen, patavatsız dosttur. Kaz yakalamak ise iyi paradır.

Rüyada evcil kaz görmek mal ve nimettir. Evinde veya mahallesinde bir çok kazlarin bagristiklarini görmek, musibet ve bela gelecegine hüzün ve kederle karsilasilacagina delalet eder. Kazin, kendisi ile konustugunu gören, zengin bir kadinla yolculuga çikar ve bu yolculukta hayir ve bereket elde eder. Kirmani'ye göre; rüyada kaz ve ördek görmek, asil bir aileye mensup zengin ve gösterisli bir kadinla tabir olunur. Sürülerle ördek ve kaz görmek ucuzluk, bereket ve nimete; azini görmek de aileye delalet eder. Bir baska rivayete görede: Kaz eti yedigini gören kimse, komsularindan mal. zengin ve neseli bir kadinla riziklanir. Bazi tabirciler derler ki, kaz, kadir ve kiymetli, takva ve ibadet sahibi ve iffetli olan birtakim insanlara isarettir. Bir kims e rüyada kaz ile konusursa, hanimi tarafindan seref ve yücelige nail olur. Bir kimse sehirden veya bir mahalleden kaz sesleri isitse. o yerlerden musibet sesleri veya ölüm haberi isitmesine isarettir.

Kaz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

12
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Talip

Rüyamda kaz beni ısırıyordu. Ben itiyordum ama gelip tekrardan elime saldırıyordu.

21.11.2013 14:54:53

Ruhsan G.

Ben rüyamda köyde boş bir alan mı veya mezarlıkta mı bilemiyorum. Sade gökyüzünde bulut gibi birçok kazın uçtuğunu ve bazı sürüler bana doğru uçuyorlar. Bir kaçına elimi değiyorum. Birini yakalıyorum geri bırakıyorum. Uçuyor, adeta bulut gibi, kimi yüksekten, kimi alçaktan, kuzeyden güneye uçuyorlardı ve hepsi beyazdı.

05.02.2014 03:38:23

Ruhsan G.

Yakılmış kaplumbağa ve ters dönmüş kabuğu ve çok sayıda balık ve cesetli hayvan, yarı çürümüş halde, katledilmişler.

05.02.2014 03:48:51

Havva

Rüyamda beyaz bir kaz, siyah bir yılanı yutuyordu. Tabiri ne olabilir?

03.03.2015 13:15:53

Hayal

Çocuğun biri bana canlı bir kaz getirdi. O çocuk getirdiği kazı biraz sevdi sonra yanıma koyduğu kazın ölü olduğunu fark ettim. Bu ne olabilir?

08.05.2015 11:23:22

Murat

Uçan kazın üstünde eşim uçuyordu, ne anlamı var?

20.05.2015 11:31:38

Tahir

Kayınbiraderle göledin kenarında araba ile gezerken kaz sürüsünün uçup ormana doğru gittiğini gördük. Tüfek bir tane vardı ve ben motosikletle köye gidip bir tüfek daha almaya çıktım ama motosikletten hep düşecek gibi oluyordum, bu sıralarda uyandım. Allah hayırlara getirsin inşallah. Rüya tabirinden baktım anlayamadım. Bir yorum yapar mısınız? Teşekkür.

26.05.2015 23:51:18

Çiğdem

Rüyamda kazdan kaçıp bir odaya saklanıyorum kaz peşimden gelip bir şekilde odaya giriyor bende korkumu yenip kaza önce tatlı veriyorum sonra onu seviyorum.

10.09.2015 02:28:51


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook