ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada İnsan Görmek

Rüyada görülen ve tanınmayan kimse, insanın kendi nefsidir: Bu bilinmeyen fakat insanın kendi nefsini temsil eden kimse iyi ise insanın kendisi iyi, kötü ise kendisi de kötüdür. Bazen bu rüya, ömrünün son günlerini yaşadığına, tövbe ederek, vasiyet yazarrak hazırlık yapmasına delalet eder. Tanınınmayan iki kişi korkudan emin olmaya, üç kişi günahlardan kaçınmaya, Tanıdığı kimseyi görmek, ondan yahut ona benzeyen birinden bir şey almaya, Tanıdığı birinden bir şey almak, o kimseden ümit ettiği şeye nail olmasına, Tanıdığı birine bir iyilik isabet ettiğini görmek, bunun aynen gerçekleşmesine, tersi olursa, o kimse için bir ikaz ve uyarıya delalet eder. (Bu konuyla ilgili olarak 'Kadın', 'Erkek', 'Kız', 'Delikanlı', Çocuk' gibi, daha özel anlamlı maddelere bakılmalıdır.)

Rüyasında tanımadığı bir kişiyi gören insan işlerinde birisinin yardımını alacak demektir. Rüyada insan eti yemek de hareketlerinize dikkat etmelisiniz; aksi taktirde çok zarar göreceksiniz anlamındadır.

Rüyada insan görmek, insanin kendi nefsi ile yo-rumlanir. Rüyada tanimadigi, bilmedigi bir insanla karsilasan kendisi ile karsilasmis olur. Rüyada gördügü o insanin bütün görüntüsü ve yaptigi isler, ha-yir ve ser hangisi olursa olsun, kendi yaptiklari ile estir. Allah (C.C.) Hazretleri rüya sahibine bu rüya ile kendi nefsini rüyada göstermis olmaktadir. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada tanimadigi ve kimseye de benzetemedigi bir insani görse, o adam rüyayi görenin nefsidir. Allah O'na göstermistir. Eger rüyayi gören o kimseye hayir is islemisse kendi fiilidir. Bazen bu rüya, rüyayi görenin rizik ve ecelinin son haddinde oldugunu gösterir. Eger iki kisi görse, korkusu varsa korkudan emin olur. Eger üç kisi görse bu rüya sahibinin haram seyleri islemekten kendisini muhafaza etmesine isaret eder. Gördügü adam makam sahibi birisi ise ve ondan da yeni bir elbise aldigini görse, makam sahibinin yerine tayin edilir. Eger o kimseden ip aldigini görse rüya sahibi ondan ümidini keser ve aralarinda düsmanlik ve bugz meydana gelir. insanlardan ma'ruf ve meshur kimse hakkinda görülen rüya, nefsine, cinsine, benzerine veya sehir ve meslegine isarettir. Bir kimse tanidigi bir insanin rüyada yüksek rütbe sahibi oldugunu veya bulundugu rütbeden düstügünü yahut da o kimseye bir afet ve belanin geldigini görse, gördügü gibi o adama hayir yada kötülügün gelecegine alamettir.

İnsan rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

14
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Yusuf

Ben rüyamda 3 kişi gördüm, tanıdık birileriydi. Ama sabah kalktığımda aklımda sadece 3 kişi aklıma geldi. Bunun anlamı ne, acaba?

13.02.2014 17:27:31

Etüt Kuşu

Ben dıllığ gördüm onu da açıklar mısınız?

13.10.2014 23:41:50

Urfali

Sevgilim sürekli beni rüyada kötü hal üzerine görüyor neden acaba?

20.01.2015 20:05:43

Melek

Gördüğüne inan, başkası yalan.

09.02.2015 13:43:47

Şevval

Ben rüyamda tanımadığım birini gördüm. Yüzü gözükmüyordu ve yan dönmüş bir şekilde kitap okuyordu ve kişinin üstündeki kıyafetler siyahtı. Ne anlama geliyor?

19.02.2015 15:02:44

Yagmur

Okyanus kıyısında tanımadık insanlarla birlikteyim. Sonra herkes okyanusa koşuyor. Okyanusun içinde ben bir taraftan yüzerken bir taraftan insanlara bakıyorum.

27.05.2015 14:49:47

Mikail Y.

Merhaba Değişik rüya ve anlamını bilmiyorum tanımadığım 3 ve ya 4 kişi bir kuyunun içinde büyük baş hayvanın etini yiyorlardı. Kısa boylu bir şahıs bana kesici taş cisimle saldırıyordu. Ben tepki vermiyordum sadece çok sesli bir şekilde Ayet’el kürsi suresini okuyordum. Sonra şahsın yüzüne üfledim toz haline gelmeye başladı bulut şeklinde kuyunun içine girdi kayboldu o an uyandım. Sabah saat 06.00’da gördüm. Rüyamı tabirliye bilirseniz sevinirim, saygılar.

17.10.2015 12:23:42

Zekeriya Y.

Yanık insanlarla dolu bir odadaydım. Tabirini gönderirseniz memnun olurum...

27.10.2015 20:21:02

Serdar

Rüyamda önce bir araba sonra iki tanıdığım arabanın içinde yangın tüpüyle uğraşıyorduk ondan sonra bir bina gördüm. Yakınlarımın eski yapı fakat 3 ve 5’e kadar olan katların yanlardan yıkıp yeniden yapacaklarmış ve daha sonra kudurmuş köpekler gördüm 10’dan fazlaydı ve bunları vurmaya çalışan bir adam vardı ve bir gurup insan gördüm kudurmuş köpeklerin yediği bir çocuk cesedinin önünde duruyorlardı.

12.12.2015 09:29:02

Nuri E.

Boşandığım karımla havaalanındayız. İki adam görüyorum. Birisini tanıyorum, diğerini tanımıyorum ama ikisi de samimi. Daha sonra uzun zaman önce kaybettiğim bavulu buluyorum. Karım bana at onu çöpe diyor ama ben bavulu açıp bakıyorum. İçindeki eşyalar kaybolan eşyalar ve o sevinçle boşandığım karımı yanağından iki üç kere öpüyorum... Yorumlarsanız çok sevinirim, saygılarla.

01.11.2017 12:10:05


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook