Rüyada Hoca Görmek

Rüyanizda (dogru) bir hoca oldugunuzu görmek, dine karsi son günlerde fazla ilgi duydugunuza, bir hoca ile tanisip konustugunuzu görmek, dini bilgiler edinmek için bir kimseden feyiz alip ilim ögrenmek istediginize isarettir.

Hoca kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Hoca Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda mescidi aksaya giriyordum ve orada Arap olan kişiler namaz kılıyordu. Önlerine geçtiğim zaman hızla çıktım oradan ve o kişiler bana yardım etti. Birlikte altın koca bir kaseyi beze sarıp attık. Sonraki gün de rüyamda bir hocaya soruyorum ve diyor ki: “Rüya sahibinin ömrü azalmış.” Masmavi gözlü, bayan bir hoca. “Beytullah” falan dedi.

  2. Rüyamda çok büyük bir camiye girmiştim ve caminin hocası karşımda ezan okudu. Ve benim elimde camdan yapılma bir tespih vardı üzerinde Kur’an harfleri vardı… Hatta tespihi elimden düşürdüm, kırıldı sanıp çok üzüldüm. Geri aldım elime sağlamdı. Sonra telde biriyle konuştum adı murattı ve yanıma çağırdım geldi. Konuştuk, sözde benim sevgilimmiş. “Bana Ayrılalım. Ben hırsızım” dedi ve ben de “Hayır, asla ayrılmam. Her şeyin üstesinden beraber geleceğiz” diyordum. Birde ne alaka bilmiyorum tespihi düşürdüğümde yerde bir tabakta maviye ve yeşile boyanmış deniz kabukları vardı. Çok beğenmiştim ve bunlar olurken cami hocası hiç konuşmuyordu ama hem yanımda duruyordu. Mavi gözlü, sarışın, genç bir hocaydı… Ben hiç rüya görmem, görsem de hatırlamam çok fulü olur. İlk defa en ufak ayrıntısıyla bir rüyayı hatırlıyorum ve hala etkisindeyim… Anlamı nedir? Çok merak ettim, bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  3. Rüyamda kucağında çocuğu olan tesettürlü bir bayan bana tesbih verdi. Tesbihi alıp içerde ki hocanın yanına girdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir