ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Hırsız Görmek

Bazı düşmanlarınız var. Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. Bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

Bazı hasımlarınız var demektir. Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sıkıntılar yaşadıktan sonra amaçlarınıza ulaşacaksınız anlamındadır. Kendinizin hırsız olduğunu gördüyseniz, işleriniz ters gidecek. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, hasımlarınıza galip geleceksiniz demektir.

Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, sorunlar yaşadıktan sonra hedeflerinize ulaşacaksınız. Eğer hırsız yakalıyorsanız düşmanlarınıza galip geleceksiniz.

Kendini hırsız olarak gören kimse, başkalarından bir kısmet alır. Başkasını hırsız olarak gören kimse ise zarara uğrar.

Rüyada evinize bir hirsiz girdigini ve sizin de onunla dövüstügünüzü görmek, manevi bir aci çekeceginize, kendinizi hirsizlik için bir eve girdiginizi veya bir yerden bir sey çaldiginizi delalet aile efradindan birinin basina gelecek bir felaket ve-ya musibetten ötürü sizin aci çekeceginize delalet eder. Rüyasinda evine bir hirsiz girdigini ve esyasinin bir kismini çalip götürdügünü görenin evinde bir kisi vefat eder. Bir eve hirsiz girdigini, fakat bir sey çalip götürmedigini görmek, orada ölüm derecesinde birinin hasta olup sonra iyilesecegine delalet eder. Hirsizlarin ona saldirarak bir çok esyasini aldiklarini gören, sevdigi bir insana bir felaket geldigini isiterek üzülür. Evine gelen hirsizlarin bir sey götüremeden evden kaçtiklarini görmek, basina gele-cek bir felaketin önlenecegine isarettir. Cafer-i Sadik'a göre ; rüyada hirsiz görmek dört seye yorulur : Hastalik, hapis, sefalet, yalancilik. Rüyasinda bir esyasinin çalindigini görmek ve kimin çaldigini bilmemek, yaptigi bir isten do-layi büyüklerinden söz isitecegine, hirsizin bir esyayi çalip götürdügünü görmek, haram bir mal sahibi olduguna, hirsizla birlikte bir yerden bir mal çaldiklarini görmek, isinden atilacagina, hirsizi bir sey çalarken yakalayip karakola götürdügünü görmek, yaptigi bir isten dolayi pisman olduguna delalet eder. Bir hirsizin evine girerek en kiymetli bir esyasini çaldigini görmek çocuklarindan biri-nin hasta olacagina delalet eder. Çocuklarindan birisinin hirsiz olarak karakola çagirildigini veya tutuklanarak hapishaneye götürüldügünü görmek, bir hastasi varsa, ölecegine, veya bir yerden büyük bir zarara ugrayacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada hirsiz görmek, hastalik ve derttir. Hirsizin bir sey çaldigini görse, katil bir insani görmeye isaret eder. Hirsiz, Azrail (A.S.), misafir veya nikah yapmak isteyen bir kimsenin gelecegi seklinde yorumlanir. Evinde hasta bulunan bir kimse bir hirsizin kendi evine girdigini ve bir sey al" digini görse, o hastanin ölecegine isaret eder. Bir kimse hirsizin bir eve girdigini ve oradan bir sey almadigini görse, o evde bulunan hastanin hastaligindan kurtulmasina isaret eder. Rüyada bir hirsizi öldürdügünü gören kimse hastaliktan kurtulur. içinde bekar bir kiz bulunan bir eve hirsiz girse, o kiz için bir dünür çikacagina isaret eder. Hirsiz, hilekar bir kimse ile tabir edilir. Hirsiz, zina yapan bir kimse ile tabir edilir. Hirsiz, tavuk ve güvercin avlayan bir kimse olarak yorumlanir. Hirsiz giybet eden, kötüleyen ve kendisinde bulunmayan seyi isteyen bir kimsedir. Bazen de hirsiz, yirtici ve yabani hayvan, yilan, seytan ve nefis olarakta tabir edilir. Tahsil yapan bir insan kendisinin hirsiz oldugunu görse, iyi bir ilim ögrenir. Bazen de hirsiz zina etmeye, sunun bunun agzindan söz çalmaya isaret eder.

Birtakım düşmanlarınız var. Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sorunlar yaşadıktan sonra hedeflerinize ulaşacaksınız. Kendinizin hırsız olduğunu gördüyseniz, işleriniz altüst olacak. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, düşmanlarınıza galip geleceksiniz.

Birtakım düşmanlarınız var. Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sorunlar yaşadıktan sonra hedeflerinize ulaşacaksınız. Kendinizin hırsız olduğunu gördüyseniz, işleriniz altüst olacak.

Hırsız rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

35
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

keziban

Rüyamda komşumun benim paramı çalmak istediğini anladım. 4-5 kşiydiler babama 155?i aramasını söyledim.

28.06.2013 15:26:01

Dilara

Ben hırsız evimize girip her şeyimizi aldığını gördüm. Hemen uyandım.

20.11.2013 16:48:41

yavuz

Rüyamda hırsız arkamdan doğru yaklaştı kafama su bidonu ile vurdu sonra ben sırtüstü gelecek şekilde beni altına aldı. Boğazıma yapıştı orada uyandım. Acaba bunun tabiri nedir ?

16.07.2013 10:12:51

Hırsız

Rüyamda eve hırsız giriyor, abim ona bir yumruk vuruyor. Hırsız kaçıyor.

22.08.2013 12:16:02

Murnurhak

Rüyamda evime hırsız girdiğini, (yalnız hırsızı görmüyorum) evdeki eşyalardan bir kısmını aldığını eve gelince fark ediyorum. Eşime telefonla haber veriyorum. O da “Sen daha önce kimlik bilgilerini birisine verdiğin için, onlarda bizim evi bulmuşlardır” diyor. Ama kime verdiğimi bilmiyorum. Annemi görüyorum, (annem sağ) oğlumu görüyorum, bir de şirketteki çalışanları görüp birine telde bağırıyorum. “Sizin yüzünüzden oldu” diye. Lütfen yorum yapar mısınız?

31.08.2013 10:25:02

E-Tan

Rüyamda bir dükkana giriyorum. Tam malları çalmaya hazırlanırken kötü bir şey yaptığımı fark ediyorum ve pişman oluyorum. Çaldığım malları yerine koyma hazırlığındayken dükkan sahipleri geliyor. Onlardan gizli bir şekilde tüm çaldıklarımı yerine koyup, dükkandan uzaklaşıyorum. Bunun anlamı nedir?

02.09.2013 03:05:17

Aylin

Benim rüyamda hırsız beni çalmaya çalışıyordu.

29.10.2013 08:46:58

Ece

Ben rüyamda salondan odama doğru yürürken annemin odasından bir ses duyuyorum. Hemen salona gidip aileme durumu anlattım. Eniştemi alıp odaya doğru ilerledim. Hırsız annemin odasında kapıyı kitleyip duruyordu. Ben de odama geçip eşyalarımızı saklamaya başladım. Hırsızın olduğu kapı açılmış. Hırsız pencereden kaçmış. Ben de anneme “Sana kaç kere diyeceğim o pencereyi açık bırakma” diyerek bağırdım. Sonra ablam ve babamla oradaki karışıklıkları toplayıp çöpe atacaktık. Bunun anlamı nedir?

30.11.2013 09:25:01

Salim C.

Ben rüyamda 2 tane hırsız gördüm, mutfakta. Görünce direk “Abi” diyerek bağırıyorum. Abim onları pesliyo ve uyanıyorum bunun anlamı ne?

03.12.2013 23:15:27

Burak C.

Rüyada kendimi araba çalarken gördüm. Sonra da yakalandım. Polise ve ceza evine götürüldüm.

28.12.2013 08:14:04

Fırat

Rüyamda hırsızlar eve giriyordular. Kapı çaldı. Ben de açtım sonra babam geldi. Adam babama ev müsaitse bir iki eşya çalacaklarını söyledi. Babam da “Tabi olur” dedi. Adamlar eve girdi. Ve ne var, ne yok çaldılar. Bunun anlamını çok merak ediyorum.

04.01.2014 21:32:28

HIRSIZ

Hırsız demek, evine bir daha veya hiç hırsız girmeyecek anlamındadır...

27.01.2014 22:47:00

Gizemli

Çok sağ olun.

18.02.2014 16:23:35

Gizemli

Rüyamda hırsız gördüm. Evde ben ve ikizim vardı. Kapı açık kalmıştı. 2 hırsız girdi. Bizi yakaladılar. Isırmada küçük kardeşimin ödev nedeniyle okula kesici aletler götürdüğünü gördüm. Eve gelince ipleri kesti ve 2 hırsızı polise teslim ettik. Bunun manası ne?

18.02.2014 16:21:23

Berra

Benim rüyamda eve hırsız giriyor ve ben onu bir güzel dövüyorum. Ondan sonra oklava ile vuruyorum ve en sonunda oklavayı kafasında kırıyorum.

18.02.2014 18:40:02

Zeynep

Rüyamda 4-5 tanıdığım kişi eve geliyor. Kapıyı açıp giriyor. Beni yakalıyorlar ve bir yere gidiyorlar (beni de alıp.) Orda çok sinir kaptığım bir kimse başka bir adla "knk" sözcüğünü söylüyorum. Bu ne demek oluyor?

04.04.2014 06:53:41

Fatma

Ben 10 yaşındayım. Rüyamda hırsızın odamın balkonundan girip bana baktığını gördüm. Zaten sonra da çığlık atmışım.

13.04.2014 14:48:45

Yaren

Ben de ona benzer gördüm ama bu bizim mutfaktaki balkondan giriyor. Of korktum yaaa :(

20.06.2014 11:50:32

Yaren

Ben bu rüyayı 2 kere gördüm 1 inde hırsız maskeli her şeyi siyah bizim balkondan aşağı atlıyor omzunda dolu bir siyah poşet, 2’ncisinde de aynı özellikler sadece oda evimizin giriş katında da adam bodrum katına iniyor orda da uyanıyorum bu ne anlama gelir?

20.06.2014 11:48:53

Şimal

Daha önce gerçek hayatta evime girip mücevherlerimi çalan hırsızı rüyamda görüyor ve annemden kalan yüzüğü neden aldığını sorarken çok ağlıyorum. Geri getirmesini isterken od a pişmanlıkla ağlamaya başlıyor. Çok etkilendim bir cevabı var mı acaba?

21.06.2014 14:01:22

Ayse

Evin arka kapısından birinin çıktığını görüyorum ve hırsız olduğunu düşünerek arkasından gidiyorum. Başka bir evin arka kapısından içeri girdiğini görüyorum ve o içeri girince kapıyı dışarıdan üzerine kilitliyorum kaçamasınlar diye. Elime bakıyorum elimde bir tutam anahtarlar var ve uyanıyorum. Rüyamın yorumu nedir?

23.09.2014 20:40:24

Sıkıcıhayat

Rüyamda biz uyurken eve hırsız girdiğini ve bunu sadece benim gördüğümü daha sonra hemen annemlerin odasına gidip babama polisi aramasını evde hırsız olduğunu söylemesini söyledim.

30.09.2014 11:03:52

Esra

Ben aynı gecede 2 rüya gördüm, birinde balkona merdiven dayayıp çıkmaya çalışan 3 hırsızı aşağı itekleyip düşürdüm. Diğerinde dışardan eve geldiğimde içerde olduğunu fark edip üzerine kapıyı kapatıp polisi aradım. O kapıyı açmaya çalışıyor ben tutuyorum, bağırıp yardım istiyorum. O sırada annem eve giriyor onun için endişeleniyorum. Lütfen cevap bekliyorum.

05.10.2014 08:26:09

Can

Hırsız gördüm. Yakaladım, soydum soğana çevirdim gönderdim, rüyamda.

06.11.2014 12:20:20

Şefika

Benim rüyamda birkaç aydır durmadan evime hırsız girdiğini görüyorum. Hırsız evde olmuyor, gelip gitmiş oluyor. Sadece kırılıp girilen pencere vb. yeri görüyorum. Bir şey çalındığını da görmüyorum. Bu nedendir ne anlama gelir?

01.12.2014 12:56:59


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook