ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Bulut Görmek

Rüyada bulut görmek, bütün insanlığın hayat ve kurtuluşu olan İslam ile tabir olunur. Rüyada görülen bulut, su ve yağmur taşıdığı için yüce ve kerim olan Allah?ın rahmetine sebeptir. Rüyada bulut görmek, kişinin kendisinde mevcut olan lütuf ve hikmete binaen, ilim, fıkıh, hikmet ve irfana delalet eder. Rüya esnasında semada bulutları öteye beriye sevkettiğini görmek, bilgin bir kişi ile yapılacak sohbete delalet eder. Rüyada havadan bir bulut tutup yere getirdiğini görmek, ilim ve hikmet sahibi olmaya işarettir. Rüyada kendisini bulut gölgesinde görmek, rüya sahibinin o sene içinde çok hayır ve berekete ve nimete ereceğine alamettir. Rüyada bir kimse kendi gömleğini buluttan olarak görse, Allahu Teâlâ?nın nimetinin o kişiyi kaplayacağına delalet eder. Kişinin rüyada bulut üzerine bir ev yaptığını görmesi, hikmet ve yükseklikle beraber helalinden nimete ve mala erişeceğine işarettir. Rüyada bulutun üstüne bindiğini görmek, saliha bir kadınla evlenmeye delalet eder. Rüyada bulut görmek, bazen de su üzerinde yürüyen gemilere delalet eder. Rüyada bulut görmek, kuvvetli melik, şefkat ve merhametli sultan veya alim ve hakim bir kimseye delalet eder. Rüyada bulut görmek şu şekillerde tabir olunur: a) Hikmet, b) Riyaset, c) Mülk, d) Rahmet, e) İffet, f) Azap, g) Baht, h) Bela ve fitne. Rüyada korkunç siyah bulut görmek, şiddet ve zarurete işarettir. Rüyada yağmur bulutu görmek, hayır ve ucuzluktur. Rüyada kişinin buluttan bir kısmı eline aldığını görmek, mal ve mülkün artmasına delalet eder. Bir kimsenin rüyada bulutun kendisini istikbal ettiğini görmesi, adi, beşaret, keder ve gamdan kurtuluşa işarettir. Rüyada gökyüzünden bulutun yere düştüğünü görmek, şiddetli yağmur ve sellere delalet eder ve o belde düşman istilasına maruz kalır. Rüyada bulutun güneşi örttüğünü görmek, devlet reisinin vefatına ve zevaline delalet eder. Rüyada esnasında kişinin çevresine bulutlar topladığını veya yüklendiğini veya onlarla konuştuğunu görmesi, ilim ve hikmete, refah ve saadete delalet eder. Rüyada bulutlar önünde olup onları toplamaya kadir olamadığını görmek, alimler ile arkadaş olmakla beraber onların ilminden istifade edememeye işarettir. Rüyada bir buluta bindiğini görmek, ilim ve hikmette kadri ve şanı yüce olmaya işarettir. Rüyada çocuğunun buluttan olduğunu görmek de bütün dünyasının ilim ve hikmetle dolu olacağına delalet eder. Rüyada bulut görmek, soğuğa veya mahzunluğa delalet eder. Rüyada beyaz bulut görmek, iyi amel ile tabir olunur. Bir bulutun yeryüzünden göğe doğru yükseldiğini görmek, kişinin yolculuğa çıkacağına delalet eder. Gurbette olan birinin bu rüyayı görmesi, memleketine döneceğine işarettir. Rüyada bir bulutun kişinin kendisini karşıladığını görmek, iyi amele, adalete, sevinmeye, her türlü keder ve üzüntüden kurtulup rahata kavuşmaya alamettir. Rüyada bulut görmek, sıkıntı, korku, keder ve üzüntünün gitmesine, iyilik ve güzelliklerin meydana çıkmasına delalet eder.

Bulut rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

519
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Serhat

Rüyamda gökyüzünde, bulutların üzerinde, bulutun içinde süpürge yaptığımı gördüm. Nedir acaba? Teşekkürler...

06.08.2013 22:32:28

Defe

Hayırlı sabahlar. 3-4 seferdir aynı rüyayı görüyorum ve dehşete kapılıyorum. Rüyamda kendimi evimden uzakta bir yerlerde görüyorum. Etrafı değişik şekillerde bulutlar sarıyor. Bulutların arasından her yere şimşekler düştüğünü ve bulutların raptiye şeklinde yere kadar sivrilerek indiğini görüyorum. Bazı yerlerde ise bulutların grileştiğini görüyorum. Rüyamda bunu bir uzaylı saldırısı olarak yorumluyorum.

28.08.2013 10:03:21

Gogo61

Rüyamda kasırgayla birlikte bir bulutun geldiğini ve o bulutun içerisinde sarı devasa büyüklükteki korkunç bir cisim gördüm. Bir rüya içerisinde bunu 3 defa gördüm. Anlamını merak ediyorum. Teşekkür ederim?

02.09.2013 09:51:52

Savash

Geçenlerde bana bir bayan şöyle dedi; Uyurken üzerimde kara bulutların olduğunu. Bunun anlamı nedir? Teşekkürler. Saygılar.

05.10.2013 16:26:28

Nazife

Rüyamda gökyüzünde yağmur bulutlar kara hafif bir yer aydınlandı ve birden büyük kara bulutların biri yere düştü ve top top olup ördek oldular, gittiler. Ben de camın arkasından izliyorum olanları. Teşekkürler.

29.10.2013 08:03:47

Gülşen Ö.

Rüyamda birden bir siyah bulut gördüm. Birden kasırga çıktı, yerde beyaz göl oluştu. Ondan sonra yağmur yağdı. Anlamı nedir, rüyada?

15.01.2014 12:02:53

Nazlı

Rüyamda dağların üstünden yoğun bir şekilde fışkıran bulutlar vardı. Onlara yaklaşınca onların dağlardan fışkıran sular olduğunu fark ettim. Ama o bulutların çoğu gene fışkırmaya devam ediyordu. Hava puslu, bulutlar beyazdı ve renkleri giderek açılıyordu.

07.02.2014 11:59:17

Nill2

Yüksek bir evin içindeyim, ailemle. Dışarı bakıyorum, çok uzakta simsiyah bir bulut ve giderek büyüyor, her tarafı kaplıyor. Gökyüzünde sanki patlamalar oluyor. Her taraftan sadece kül yağıyor. Ben ve oğlum bunu evden izliyoruz. Sonra etraf aydınlanıyor.

11.02.2014 10:08:42

Esma

Rüyamda arkadaşımla buluşup bir yere giderken, gündüz birden hava kararıyor. Güneş tutulması diye düşünüyorum sonra kıyamet koptuğunu düşünüyorum. “Zaten kışın kopacaktı” diyorum ama bilmediğim bir yerden, korkuyla bildiğim bir parkta yürürken buluyorum kendimi. Baharmış. Hava aydınlanıyor gibi oluyor. Bu sefer de küçük bulutlar bir tarafı siyah, bir tarafı beyaz bana doğru hızla geliyorlar. İsabet edemiyorlar. Her seferinde hızlıca geri çekiliyorum. Çok etkilendim. Tabir ederseniz sevinirim.

12.03.2014 14:23:43

Nehiirr

Hayırlı sabahlar. Rüyamda dışarıda dolaşırken uzak mesafede görünen evlerin üzerine kahverengi ve beyaz bulutlar düşüyor ve orada büyük bir gürültü kopuyor. Bunu görünce bir apartmana gizleniyorum. Bulutlar gizlendiğim binaya geliyor ama herhangi bir şey olmuyor. Birkaç bulutun küçük bir tüy gibi yere düştüğünü görüyorum. O sırada gizlendiğim yerden dışarı bakıyorum. Bir mezar üzeri, örtülü türbe gibi hemen gidip dua etmeye başlıyorum ve türbenin üzerinden yeşil yeşil bamyalar oluşuyor. Bir tane alıp yiyorum.

25.03.2014 08:59:24

Nurhan

Rüyamda kara bulut gördüm. Ne yağmur havası ne de kar. Korkuyorum, oğluma gösteriyorum. Ona gösterirken, iki direği pencerede görüyoruz. Biri dik, uzun, semaya kadardı, diğeri de eğik, düşmek üzereydi. Teşekkürler.

27.03.2014 16:50:47

Emine Büşra

Gökyüzünde beyaz bulutlar vardı. Gökyüzü açık mavi. Benim de elimde küçük su şaşalı vardı, oturuyordum sonra havada bulut bembeyaz ama çok güzel bir güvercin şeklini aldı.

26.04.2014 08:43:54

Seride T.

Bulutları okumak, beyaz ve hava açık gökyüzüne bakıp okuyorum bulutları.

03.05.2014 10:57:41

Ayşe

Rüyamda, okulda nöbetçi olduğum arkadaşımla beraber uçarak veya yukarı yükselerek pamuk gibi bulutların üzerine çıktık. Yükseklik korkum var her an oradan düşmekten korkuyordum. Biz orda bulutların üzerinden üzerinden elimize bulutları toplamaya başladık çok yumuşaktı.

04.05.2014 12:19:47

Cihan

Selamlar. Bulutların bir anda denizin üstüne büyük bir gürültüyle düşüp denizdeki balıkların dışarı çıkması, evlerin yıkılıp insanların yüksek yerlere kaçması neye delalet eder acaba? Saygılar.

28.09.2014 10:14:08

Yüregim

Rüyamda kara bulut gördüm. Çok insanlar vardı, bir göl kıyısındaydık, kara bulut üstümüzdeydi ve birden dağıldı. Dağıldığında suyun içine insan kılığına geçmiş 4-5 bulut parçası vardı ve yarısı da gökyüzünde kaldı. Yalnız gökyüzündeki ateş saçıyordu, sudakiler dalgalarla boğuşuyor ve biz seyrediyorduk. Sonra içimizden birileri bağırdı “Kaçın” ve kaçarken uyandım. Lütfen rüyamın ne anlama geldiğini e-mail adresime yollayın. Saygılarımla, Almanya’dan.

13.12.2014 04:05:41

Kartalice

Rüyamda bulutların arasında birkaç tane parlayan yıldızın hızlıca kaydığını gördüm. Bunun anlamı nedir? Şimdiden teşekkürler...

28.03.2015 14:37:39

Splendour

Rüyamda gökyüzündeki bulutların bir anda hızlı bir şekilde yeryüzüne düşercesine indiğini gördüm. Eşim ve kızım da yanımdaydı. Çok panik oldum. Bunun anlamı nedir?

08.04.2015 13:32:27

Ferhat

Rüyamda bir sürü bulutun bir araya toplandığını ve aralarından bir bulutun at olup koştuğunu gördüm.

06.05.2015 10:53:01

Dicle B.

Rüyamda bulutları at şeklini almıştı nedir acaba?

30.06.2015 12:17:53

Tuanna Ç.

Rüyamda gökyüzünde Arapça ve Türkçe Allah (C.C) adı yazılıydı. Lütfen cevaplayın.

13.07.2015 02:32:46

Meliha A.

Rüyamda bir hortum çıkıyor ve bulutlar birbirini dövüyordu ve çok kötü, korkunç sesler çıkarıyordular.

29.07.2015 11:33:01

Asuman C.

Bulutun içinde Arapça Allah(c.c) yazıyordu.

18.10.2015 12:38:28

Mert

Rüyamda camide cumadan sonra dışarı çıkıyorum. Karşımdan bir bulut geliyor. Üstünde Bismillahirrahmanirrahim yazıyordur.Bulut bana yaklaştığında ruh bedenden çıktıydı. Kıyamet gibi. Anlamını merak ediyorum.

22.09.2017 09:58:43


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook